نکات‌طلایی برای شناخت راکت بازرسی فلزیاب

مهم ترین موردی که در تمامی کارها و در همه ابعاد زندگی  باید به آن توجه کرد ،امنیت است .راکت بازرسی فلزیاب به عنوان یکی از تجهیزات کنترل بازرسی در اماکن مهم و نیازمند امنیت بالا برای کنترل تردد ورود و خروج افراد مورد استفاده قرار می‌گیرد و لازمه ی  تمامی مجموعه های ورزشی ،نظامی ،صنعتی ،فرودگاهی و … می‌باشد.

ما در این مقاله به بررسی راکت بازرسی فلزیاب و کاربرد های  آن میپردازیم.

 راكت بازرسی فلزياب چيست؟

راکت بازرسی فلزیاب از جمله دستگاه های کنترل بازرسی می‌باشد.این دستگاه دارای حساسیت بالایی بوده و قابلیت تشخیص هر گونه ماده فلزی و الکتریکی را دارد.

از راکت بازرسی بدنی فلزیاب ، برای بازرسی بدنی افراد  یک سازمان استفاده می‌شود و می‌تواند انواع فلزات را با دقت بالا شناسایی کند.این دستگاه انواع فلزات را شناسایی کرده و با کمک هشدار صوتی و یا لرزش به فرد هشدار می‌دهد.

این دستگاه در ابعاد کوچک طراحی شده و به وسیله آن میتوان امنیت مکان مورد نظر را افزایش داد واز ورود اشیا و افراد غیر مجاز جلوگیری کرد.

 تاریخچه گیت های فلزیاب

دستگاه های بازرسی فلزیاب از قوانین ارائه شده توسط یک فیزیکدان اسکاتلندی به نام ماکسول استفاده می‌کند.جیمز کلرک با استفاده از رابطه  بین الکتریسیته و مغناطیس که در سال های قبل او کشف شد توانست رابطه بین این دو را دریابد و بعدها از همین قانون در دستگاه های فلز یاب استفاده شد.

کاربرد راکت بازرسی فلزیاب 

از این دستگاه ها برای بازرسی بدنی افراد در مکان های پر تردد استفاده می‌شود و جزو یکی از وسایل پرکاربرد در حوزه های بازرسی محسوب می‌شود .این دستگاه ها نیز  می‌توانند محدودیت دسترسی های افراد را تعیین کنند.

از جمله کاربردهای دستگاه  های کنترل بازرسی  فلزیاب می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. توانایی در تشخیص انواع قطعات الکتریکی
 2. توانایی در تشخیص انواع فلزات آهنی و غیر آهنی
 3. قابلیت کم و زیاد کردن سطح حساسیت دستگاه
 4. قابلیت شارژ و حمل آسان
 5. قابلیت اعلان صوتی و یا ویبره و …

راکت بازرسی در چه مکان‌هایی استفاده می‌شود؟

از راکت بازرسی فلزیاب و سایر ابزار های مشابه آن در باشگاه های ورزشی ، فرودگاه ها ،مجموعه های نظامی،سفارت خانه ها ، دفاتر مقامات عالی رتبه و اماکن پرتردد استفاده می‌شود ،تا از ورود و خروج افراد و یا اشیا نامتعارف و غیرمجاز جلوگیری شود.

 کنترل بازرسی فلزیاب

با  راکت دستی، چه فلزهایی را می‌توان شناسایی کرد؟

با کمک دستگاه راکت بازرسی فلزیاب می‌توان انواع فلزات را شناسایی کرد .یکی دیگر از قابلیت های خوب این دستگاه ها این است که می‌‎توان سطح حساسیت این دستگاه را کم و زیاد کرده تا  به خوبی اشیا و قطعات را مورد بررسی قرار داده  و امنیت را در یک مکان افزایش داد.

از جمله ویژگی های  این دستگاه میتوان به باتری داخلی و قابلیت شارژ شدن آن اشاره کرد همچنین این دستگاه قابلیت حمل بالایی داشته و به صورت پرتابل طراحی شده است.

این راکت توانایی شناسایی انواع سلاح سرد و گرم را دارد و از دقت و سرعت بالایی برخوردار است.به طور حتم سازمان های زیادی هستند که نیازمند دستگاه هایی با این تفاسیر هستند..

خطرات دستگاه های بازرسی فلزیاب

انجمن فیزیک سلامت طی تحقیقات انجام شده در مورد امنیت فرودگاه می‌گویند:با وجود اینکه میادین مغناطیسی ایجاد شده توسط گیت های بازرسی فلزیاب نوعی تشعشع می‌باشند، پرتویی که  این دستگاه ها از خود ساطع می‌کند.باعث آسیب بیولوژیکی نمی‌شود.

بنابراین حتی قرار گرفتن در مجاورت این دستگاه ها به طور مداوم هم، خطر ندارد.

خرید گیت بازرسی فلزیاب

 اگر قصد خرید دستگاه های بازرسی فلزیاب را دارید ،توجه با نکات زیر میتواند به شما در انتخاب گزینه مناسب تر کمک کند:

 • جنس بدنه گیت: انتخاب جنس بدنه گیت مناسب باید براساس مکانی که قرار است در آن استفاده شود ،باشد پیشنهاد می‌شود قبل از خرید هرگونه دستکاه فلزیاب با فروشندگان و متخصصان این دستگا ها مشورت کنید .
 • کیفیت گیت یکی از مهم ترین مواردی است که در هنگام خرید دستگاه باید به آن توجه کنید .
 • تکنولوژی بکار رفته باید مطابق با فناوری های روز دنیا باشد .
 • حتما قابلیت اتصال به نرم افزار ها و ماژول های متعدد را داشته باشد.
 • گیت باید قابلیت استفاده از باطری یا منبع تغذیه را داشته باشد تا در زمان قطعی برق هم کار کند.
 • توانایی تشخیص همزمان چندین اشیا را داشته باشد.
 • گیت باید قابلیت اتصال به دوربین مدار بسته جهت شناسایی چهره افراد را داشته باشد.

عوامل موثر بر کارکرد گیت بازرسی فلزیاب

 عوامل بسیار زیادی وجود دارد در بر کارکرد دقیق و بهینه گیت های کنترل بازرسی موثر است ،که در ادامه به بررسی چند مورد از آنها میپردازیم:

مکان استقرار گیت بازرسی :

باید این وسیله در مکان هایی با شرایط معین و مشحص بکار برده شود .برای مثال:میزان فلز و آلیاژهای بکار رفته باید دقیق باشد در غیر این صورت این دستگاه ها تحت تاثیر قرار گرفته و نمیتوانند کارکرد دقیق داشته باشند.

اندازه فلز:

شرکت های سازنده گیت ها با قابلیت تنظیم میزان حساسیت سنسور ها این امکان را به افراد می‌دهد تا میزان حساسیت برای فلزات کوچک را نیز تنظیم کند .

جنس فلز و جسم عبوری:

سنسور هایی که در ساختار گیت ها بکار رفته اند میتوانند با توجه به اجسام و فلزات مختلف واکنش های متفاوتی داشته باشند..

کلام آخر

شرکت تایگر با بیش از 20 سال سابقه کار در زمینه تولید و عرضه  انواع دستگاه کنترل بازرسی همچون دستگاه کنترل تردد اشخاص ،دستگاه های بازرسی  ایکس ری،دستگاه بازرسی  فلزیاب، راکت دستی فلزیاب و … بهترین محصولات در زمینه بالا بردن امنیت مکان مورد نظر شما می‌باشد تا از ورود و خروج افراد و اشیا غیر مجاز جلوگیری کند .

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد راکت های بازرسی فلزیاب با شماره 021415526000 تماس حاصل فرمایید.