همه چیز در مورد گیت کنترل تردد شیشه ای

گیت کنترل تردد شیشه ای یکی از امن ترین و پرکاربردترین دستگاه های کنترل بازرسی می‌باشد.در دنیا کمتر ایستگاه  وسائل نقلیه را میتوان یافت که از گیت شیشه ای استفاده نکرده باشد شاید به دلیل استفاده زیاد از این گیت ها در مترو این نوع گیت را با نام گیت مترویی بشناسند.

مهم ترین مزایای گیت شیشه ای عبارتند از سرعت بالای ،نرخ تردد بالا،،عملکرد قابل اطمینان و…

نرخ تردد بالا پاسخگوی محیط های پرتردد مانند مترو می‌باشد همچنین  وجود باله های بلند  موجب افزایش ضریب اطمینان می‌شود.

مدیران سازمان ها می‌توانند با اتصال این گیت ها به سیستم های کنترل دسترسی (دستگاه حضورغیاب )گزارش دقیقی از ورود و خروج پرسنل داشته باشند.

استفاده از گیت های کنترل تردد شیشه ای موجب سرعت در ورود و خروج مسافرین و افراد نقش بسیار مهمی دارد و موجب کاهش خطای انسانی  می‌شود.

به دلیل ویژگی ها و مزایای  گیت های  کنترل تردد شیشه ای این گیت ها را در انواع مختلفی طراحی و می سازند که در ادامه این مقاله  به معرفی آنها می پردازیم.

گیت شیشه ای

انواع گیت کنترل تردد شیشه ای

امروزه گیت ها کنترل تردد موجب افزایش امنیت و نظم در ارگان ها ،ادارات و سازمان ها می‌شوند.یکی از پرکاربرد ترین و معروف ترین آن ها ،گیت کنترل تردد شیشه ای می‌باشد که در دو مدل گیت شیشه ای پروانه ای و باله ای طراحی و به بازار عرضه می‌شود.

کاربرد های گیت کنترل تردد شیشه ای

ایجاد امنیت در محیط یکی از مهم ترین کاربرد های گیت کنترل می‌باشد.گیت های شیشه ای نه تنها موجب افزایش امنیت میشوند بلکه سرعت رفت و آمد و تردد افراد را نیز افزایش  میدهند.این نوع گیت ها بسته به مکان مورد نظر انتخاب میشوند.

موارد استفاده از محصولات نیز بسیار متنوع است و بسته به نوع کاربری ، محل استفاده دارای طبقه بندی مختلفی می‌باشند.

 • ایجاد محدودیت تردد افراد

یکی از اصلی ترین کاربرد های گیت های کنترل شیشه ای ایجاد محدودیت برای تردد افراد می‌باشد.این محدودیت دلایل مختلفی دارد برای مثال دریافت وجه در گیت های مترو یا در برخی  اماکن همچون مجموعه های بزرگ ،سازمان ها و … ورود افراد بدون مجوز میسر نمیباشد و استفاده از این گیت ها موجب ایجاد محدودیت تردد افراد می‌باشد.

 • ایجاد نظم

در بسیاری از اماکن پرتردد همچون ورزشگاه ها و استادیوم ها وجود گیت های شیشه ای برای هدایت افراد و جلوگیری از هرج و مرج لازم است.

 • افزایش سطح امنیت

در بسیاری از اماکن  حفظ امنیت موضوع بسیار مهمی می‌باشد از جمله سازمان های دولتی ،کارخانه ها ،بانک ها و… استفاده از گیت کنترل تردد سریع به منظور افزایش سطح امنیت سازمان صورت میگیرد.

 • ثبت ورود و خروج

با استفاده از این گیت های کنترل تردد می‌توان ورود و خروج افراد یک سازمان را ثبت کرد.این دستگاه ها  میتوانند با بهره گیری از خصوصیات بیومتریک هر شخص و یا کارت های RFID ساعت ورود و خروج هر فرد را ثبت  کنند.

 • گزارش گیری دقیق

آگاهی از تعداد ورود و خروج افراد و داشتن یک گزارش کامل برای مدیران یک سازمان از اهمیت بالایی برخوردار است

 • کاهش استفاده از نیروی انسانی

یکی دیگر از دلایل استفاده از گیت های کنترل تردد کاهش استفاده از نیروی انسانی و به دنبال آن کاهش خطای انسانی می‌باشد

مزایای استفاده از گیت کنترل تردد شیشه ای

 • از مزایای گیت شیشه ای میتوان به این اشاره کرد که نیاز به نگهبان ندارد،همچنین اجازه ورود و خروج به راحتی داده نمی‌شود.
 • گیت های شیشه ای مقاومت بیشتری در برابر ضربه دارند.چرا که جنس بدنه از استیل میباشد،جنس موانع این گیت ها نیز شیشه ای می‌باشد.
 • از مزایای دیگر گیت های شیشه ای ،سرعت بالا، طراحی خاص میباشد.در اماکن پرتردد مانند ایستگاه های مترو نیاز به کنترل تردد و سرعت بالا اهمیت زیادی دارد
 • از مهم ترین مزایای این نوع گیت ها اطمینان خاطری است که به افراد می‌دهد.
 • ایجاد و حفظ امنیت از دیگز مزایای ای نوع گیت ها می‌باشد.
 • بعضی از گیت ها میتوانند هم امنیت را در محل مورد نظر برقرار کنند و هم اینکه ورود و خروج ها را منظم کرده و از ازدحام جمعیت جلوگیری کنند همچنین  موجب افزایش سرعت تردد افراد شوند.
 • تنوع بالا در این محصولات به شما این حق انتخاب را میدهد که با توجه به سلیقه خود یکی از بهترین گیت های کنترل شیشه را خریداری کنید.

گیت های  شیشه ای نه تنها بسیار با کیفیت هستند بلکه کیفیت بسیار بالای این محصولات سبب شده افراد بسیاری جذب استفاده از این گیت ها شدند.
همه چیز در مورد گیت کنترل تردد شیشه ای

استفاده ی به صرفه از گیت های  کنترل تردد شیشه ای در سازمان ها

ضریب  اطمینان در این نوع گیت های کنترل تردد بالا می‌باشد.از این رو بسیاری از سازمان ها برای کنترل رفت و آمد ارباب رجوع و پرسنل خود تمایل زیادی به استفاده از گیت های شیشه ای دارند

برخی از این گیت ها از انواع سیستم های کنترل دسترسی پشتیبانی می‌کنند و برخی دارای کارت های ورود و خروج می‌باشند.بسیاری از اماکنی که اقدام به استفاده از گیت های شیشه ای می‌نمایند عبارتند از :فرودگاه ،اغلب سالن های همایش و کنفرانس ها ،سازمان های دولتی و اداری و… می‌باشد.

کلام آخر

همان‌طور که در قسمت های بالا مقاله مطالعه کردید ،یکی از دستگاه هایی که میتوانید با کمک آن ورود و خروج افراد را در سازمان ها مدیریت کنید گیت های شیشه ای  است.

گیت های شیشه ای  بسیار با کیفیت هستند و افراد بسیاری را جذب میکنند.میتوانید در کنار گیت های شیشه ای از دستگاه های ثبت ورود و خروج هوشمند نظیر کارتی ،اثرانگشتی و تشخیص چهره نیز استفاده کرد.

برای کسب اطلاع بیشتر از  این دستگاه ها میتوانید به سایت TIGERTECO .COM مراجعه کنید.