نکاتی که در مورد گیت اهرمی نمی دانستید!

در جهت کنترل تردد افراد در ورودی های ساختمان ها و سازمان ها از تجهیزاتی استفاده میشود که به آن گیت گفته می‌شود.

گیت ها انواع مختلفی دارد ،یکی از پرکاربرد ترین گیت ها ،گیت  میله ای  می‌باشد که در برخی موارد به آن گیت اهرمی نیز گفته می‌شود.

گیت سه پره در صورت مجاز بودن تردد شما امکان تردد را فراهم می‌سازد در غیراین صورت  اجازه تردد صادر نمی‌شود و بازوها محکم در جای خود قرار خواهند گرفت در ادامه  به بررسی ویژگی ها و کاربرد های این دستگاه کنترل بازرسی می‌پردازیم.

جنس میله ها معمولا از آلیاژهای محکمی مانند آهن و فولاد و با روکش استیل ضدرنگ ساخته می‌شود.گیت ها معمولا برای اجازه تردد از دستگاه هایی برپایه خصوصیات بیومتریک مانند اثرانگشت، قرنیه چشم ،دستگاههای کارتخوان و… استفاده می‌نماید.

امروزه گیت بازویی اهرمی جزئی جدایی ناپذیر از معابر ورودی ساختمانها و سازمان ها می‌باشند.

نکاتی که در مورد گیت اهرمی نمی دانستید

انواع گیت کنترل تردد اهرمی

گیت کنترل تردد تک اهرمی

گیت کنترل تردد تک اهرمی در دو نوع دیواری و پایه دار موجود می‌باشد که میتوان از آنها در ورودی های کوچک و بزرگ استفاده کرد در این تجهیزات وجود یک اهرم بزرگ جلب توجه می‌کند که  برای استفاده در سطوح امنیتی پایین گزینه مناسبی می‌باشد.

گیت کنترل تردد دو اهرمی

گیت های  کنترل تردد دو اهرمی در مکان های پرتردد و شلوغ کاربرد ویژه ای دارند.با حذف یک اهرم از گیت های سه اهرمی می‌توان از این نوع گیت در ساعات پرترافیک و پر رفت و آمد استفاده کرد.سنسور های استفاده شده در گیت های دو اهرمی به گونه ای  قرار داده شده است تا تردد ها همراه با نظم  انجام شود و تا حد زیادی هم از تخلف های احتمالی افراد جلوگیری می‌کند.

گیت کنترل تردد سه اهرمی

گیت کنترل سه اهرمی با نام های گیت کنترل تردد  سه شاخه  و گیت سه پره شناخته می‌شود.در این نوع گیت سه میله به یک محور متحرک متصل است و به هنگام تایید هویت افراد توسط ریدر اکسس کنترلی که روی گیت نصب است ،قفل دستگاه آزاد می‌شود و تنها با یک فشار فرد امکان چرخش و حرکت اهرم ها فراهم می‌شود.

ویژگی های گیت های سه اهرمی

از ویژگی های این گیت میتوان به امکان کنترل و تنظیم آن در شرایط مختلف اشاره کرد.به این ترتیب که با آزاد کردن یکی از اهرم ها می‌توان عبور و مرور افراد را بدون نیاز به احراز هویت امکان پذیر کرد.بنابراین  برای جلوگیری از خروج  افراد در مواقع بحرانی   می‌توان از این گیت ها استفاده کرد.

از مهم ترین دلایل محبوبیت  گیت کنترل ها ،قدرت و دوام و عملکرد ساده می‌باشد.همانطور که در بالا اشاره شد جنس بدنه این گیت از نوع استیل است.و از استحکام و دوام بالاییی برخوردار است بعلاوه  با نصب سیستم حضورغیاب بر روی این گیت ها می‌توان هم حضور و غیاب و هم کنترل تردد افراد را کنترل کرد.

لازم به ذکر است که این نوع گیت ها باید توسط نیروهای حراستی و نگهبان ها تحت نظارت قرار گیرند.
 گیت بازویی اهرمی

کاربرد گیت کنترل

گیت کنترل تردد سه اهرمی به عنوان گیت اصلی در درب های ورودی و خروجی  برای برقراری نظم و امنیت در ادارات ،سازمان ها و مکان های پرترد مانند مجموعه های ورزشی  کمک می‌کند و متناسب با محل مورد نظر و شرایط کاربردی ساخته می‌شود.

در بعضی از مکان ها از قبیل فروشگاه ها ،استادیوم ها ،استخر ها و…از گیت های میله ای استفاده می‌شود همچنین از گیت های اهرمی می‌توان به عنوان سیستم  ثبت  ورود و خروج در  سازمان ها و ادارات استفاده کرد.  چنین سیستم هایی مجهز به یک یا دو دستگاه حضورغیاب  کارتی یا اثرانگشتی می‌باشد و با اتصال به پایگاه داده دستگاه علاوه بر صدور مجوز تردد ،زمان ورود خروج افراد را هم ثبت می‌نماید.

ویژگی های  گیت میله ای

 • مناسب برای استفاده در محل های پر تردد
 • قابل برنامه ریزی گیت به صورت یکطرفه یا دوطرفه(صبح و شب)
 • سرعت عمل بالا جهت جلوگیری از تردد افراد
 • حرکت موتور بدون نیاز به دخالت کاربر
 • طول عمر بالا به دلیل استفاده جنس میله
 • امکان اتصال به انواع کارت خوان ها
 • امکان نصب انواع سیستم های تشخیص هویت افراد از جمله اثرانگشت ، تشخیص چهره و…

مزایای کنترل اهرمی

مزایای گیت کنترل اهرمی

 • سازمان دهی و ایجاد نظم در هنگام ورود و خروج افراد یک سازمان
 • جلوگیری از ورود افراد غیر مجاز به محوطه مورد موردنظر
 • توانایی شمارش افراد و ارائه گزارش دقیق برای مدیران مجموعه ها
 • کاهش نیاز به نیروی انسانی در بخش حراست و نگهبانی
 • کاهش خطای انسانی به دلیل مکانیزه شدن سیستم
 • امکان ادغام با سیستم حضور و غیاب و ارسال اطلاعات تردد کارکنان
 • مدیریت و کنترل دقیق ورود انواع وسائل نقلیه به داخل مجموعه

قیمت گیت های  کنترل تردد

قیمت گیت های کنترل تردد اهرمی با توجه به نوسانات ارز متغیر می‌باشد.جهت اطلاع از قیمت خرید دستگاه ها و مشاوره با متخصصین ما می‌توانید با کارشناسان شرکت تایگر تماس بگیرید.

کلام  آخر

توضیحات فوق به خوبی نشان می‌دهد که گیت کنترل تردد اهرمی برای سازمان های امنیتی و ادارات دولتی  و خصوصی بهترین انتخاب ممکن است که هم امکان مدیریت تردد افراد را به شما میدهد و هم از تجمع جمعیت در پشت گیت کنترل تردد جلوگیری میکند. این گیت ها با توجه به شکل ظاهری که دارند دارای انواع مختلف می‌باشند که هر یک دارای مزایای خاص خود هستند.بنابراین قبل از اینکه خرید خود را قطعی کنید بهتر است تا در مورد جزئیات هر یک از دستگاه ها اطلاعات لازم را بدست آورید برای کسب اطلاعات دقیق تر  و دریافت مشاوره در مورد این محصولات می‌توانید به سایت tigerteco.com مراجعه فرمایید.