گیت کنترل تردد خودرو چیست؟

امروزه گیت کنترل تردد خودرو در همه جا برای کنترل تردد راحت تر عبور و مرور افراد و وسائل نقلیه مختلف بکار گرفته می‌شود.با استفاده از این دستگاه ها شما میتوانید تمام رفت و آمد های افراد یک مجموعه را کنترل کنید

کارکرد این دستگاه ها در دو دسته تگ خوان و پلاک خوان قرار می‌گیرد.که هر کدام مزایای  خاص خود را دارند در گیت تردد با پلاک خوان، بدون تماس و کنترل فیزیکی اجازه تردد وسائل نقلیه صادر می‌شود.با ثبت رفت و آمد اتومبیل ها بسیاری از امور را میتوان مدیریت کرد و خطای انسانی نیز کاهش می‌یابد همچنین  استفاده از گیت های کنترل تردد مزایای بسیاری را نیز با خود به همراه دارند. از جمله این مزایا می توان به حذف نیروی انسانی ، کم شدن اتلاف وقت خودروها، انواع گزارش گیریها و ممنوعیت ورود و خروج برخی از خودروها مثلا جهت پرداخت حق شارژ و یا هر دلیل دیگری اشاره نمود.

در این مقاله سعی داریم شما را با  جدیدترین تجهیزات حوزه گیت کنترل تردد را معرفی کنیم.

مزایای گیت کنترل تردد خودرو

استفاده از تجهیزات  کنترل تردد اتومبیل ها مزایای زیادی به دنبال دارد مزایای این فناوری به صورت خلاصه عبارتند از :

 • افزایش سرعت در انجام امور محاسبات
 • کاهش نیاز به نیروی انسانی
 • افزایش دقت
 • قابلیت مدیریت و کنترل چندین درب به طور همزمان
 • صرفه جویی به دلیل عدم نیاز به چاپ قبض
 • عدم اتلاف وقت افراد
 • تهیه گزارشات دقیق

انواع تجهیزات کنترل تردد خودرو

کارت پارکینگ

دو نوع کارت برای تجهیزات  کنترل تردد پارکینگ وجود دارد:

 1. کارت بدون تماس :از این کارت ها در پارکینگ های عمومی استفاده می‌شود و به چهار دسته عمومی ،اعتباری ،ماهیانه و پرسنلی تقسیم می‌شود.
 2. کارت برد بلند:از این نوع کارت در پارکینگ های اختصاصی می‌شود و طرز کار این دستگاه ها به این صورت است که با نزدیک شدن خودرو به آنتن برد بلند کارت را شناسایی می‌کند و اطلاعات لازم ثبت می‌شود.

باجه های ورود و خروج پارکینگ

در این باجه ها  معمولا دستگاه کامپیوتری وجود دارد که بر روی آن  نرم افزار مدیریت پارکینگ نصب شده است. به وسیله این کامپیوتر اطلاعات خودروهای ورودی و خروجی را برای اپراتور نمایش می دهد.

راهبند

از این دستگاه ها برای کنترل تردد خودرو ها استفاده می‌شود.راهبند ها را میتوان به صورت دستی و یا کامپیوتری کنترل کرد.راهبند ها با دستگاه های کنترل تردد مدیریت می‌شوند.و با گرفتن فرمان از دستگاه درب بصورت اتوماتیک باز و بسته می‌شود.

دستگاه کنترل تردد خودرویی

سیستم پارکینگ تشخیص پلاک

این سیستم  پارکینگ قابل استفاده در تمامی پارکینگ ها از جمله پارکینگ های عمومی و خصوصی  ،پارکینگ های طبقاتی  و پارکینگ های اداری می‎باشد.این دستگاه ها با استفاده از دوربین پلاک خوان که در قسمت ورودی پارکینگ نصب میشود از خودورهای در حال ورود و یا خروج  عکس می‌گیرد.و با تشخیص شماره پلاک خودرو اقدام به ثبت تردد در پایگاه داده خود می‌نماید.

آنتن برد بلند

از آنتن برد بلند برای خواندن اطلاعات کارت خودرو از فواصل حدود 10 متری استفاده می‌شود.با  نزدیک شدن  خودرو به آنتن اطلاعات کارت که در خودرو نصب شده  خوانده می‌شود و در صورت مجاز بودن ،اجازه ورود داده می‌شود.

برچسب‌ها و کارت های UHF

تگ ها معمولا روی شیشه خودرو چسبانده می‌شوند.و به محض نزدیک شدن به آنتن  برد اطلاعات خود را به آن می‌دهند و در صورت دادن مجوز، خودرو می‌تواند در محل تردد نمایند.

کنترل تردد خودرو RFID

از این ریدر در مجتمع ها و مکان های بزرگ که نمی‌خواهند از ریموت کنترل یا تگ های اکتیو استفاده کنند مناسب می‌باشد.همچنین  این ریدر برای سایر کاربرد ها  از جمله مدیریت  انبار ،تبت ورود و خروج افراد و کالا هانیز قابل استفاده است.

ریدر رومیزی

ریدر های رومیزی همان آنتن های برد بلند هستند و تنها تفاوت آنهادر میزان برد خوانش آن ها است.این سیستم از فاصله نزدیک قادر به تشخیص و خواندن کارت ها بدون تماس هستند.

هزینه اجرای سیستم RFID و تشخیص پلاک چقدر است؟

هزینه اجرای هریک از سیستم‌های کنترل تردد خودرویی با استفاده از آنتن‌های RFID یا دوربین‌های تشخیص پلاک، بستگی به نوع پروژه دارد. اما به صورت کلی هزینه سیستم دوربینهای  پلاک‌خوان از ریدرهای RFID بیشتر می‌باشد.در پارکینگ های عمومی و پرتردد به مرور زمان هزینه  استفاده از پارکینگ  RFIDکمی بیشتر میشود ،ولی با این حال کار با سیستم RFID آسان تر و دقیق تر است.
دستگاه کنترل تردد خودرویی چیست؟

چگونه یک سیستم کنترل تردد هوشمند برای پارکینگ خود انتخاب کنیم ؟

برای انتخاب یک گیت کنترل تردد خودرو باید به نیازهای سازمان موردنظر توجه کرد و مشخص کنیم  نوع کاربری پارکینگ چیست؟به عنوان مثال در یک پارکینگ عمومی می‌توان با کارتخوان و کارت های بدون تماس به راحتی ورود خروج  پارکینگ را کنترل کرد.اما در پارکینگ های خصوصی و پارکینگ سازمان ها  از آنتن برد بلند جهت کنترل تردد خودرو ها استفاده می‌شود.

کاربرد سیستم کنترل تردد خودرو و تشخیص پلاک و RFID

 • برج ها و آپارتمان های مسکونی
 • پارکینگ های عمومی و خصوصی
 • انبارهای پخش کالا
 • سازمان ها دولتی و شرکت های خصوصی

سیستم‌های پارکینگ تایگر

امروزه اهمیت وجود و استفاده از تجهیزات کنترل تردد هوشمند خودرو جهت مدیریت و کنترل ورود و خروج خودرو ها در پارکینگ های مختلف بر کسی پوشیده نیست .هدف از استفاده از این سیستم های کنترل تردد خودرو،ایجاد بستری خودکار و بدون نیاز به دخالت نیروی انسانی جهت مدیریت تردد خودروها به پارکینگ ها می‌باشد.

گروه تایگر ،یکی از بهترین گروه های فعال در زمینه سیستم های کنترل تردد  خودرویی ،محصولات متنوعی  با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت ارائه کرده است برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت tigerteco .comمراجعه فرمایید.