10باید و نباید خرید دستگاه کنترل بازرسی

امروزه، تمام کسب و کارها می‌توانند از طریق دستگاه کنترل بازرسی، افراد را در محیط سازمان بازرسی و کنترل کنند. مدیران سازمانی برای کنترل تردد و همچنین بازرسی کارمندان و کارکنان نیاز به دستگاه کنترل بازرسی دارند. نگرانی که مدیران در زمینه ی کنترل و بازرسی کارمندان دارند، آن‌ها را به سمت خرید دستگاه‌ کنترل بازرسی و تجهیزات کنترل بازرسی سوق می‌دهد. دستگاه کنترل بازرسی، یکی از پرکاربردترین تجهیزات موجود در سازمان‌‌ها است. با ورود تجهیزاتی مانند دستگاه کنترل بازرسی به سازمان‌ها و شرکت‌ها، بازرسی کارمندان به پروسه‌ی ساده‌تری تبدیل شد، چون مدیران سازمان ها می‌توانند به راحتی از ورود یا خروج اشیا غیر مجاز جلوگیری کنند. در ادامه به بررسی 10 نکته مهم برای خرید تجهیزات کنترل و بازرسی پرداخته ایم، لطفا با ما همراه باشید.

نکات مهم برای خرید دستگاه کنترل و بازرسی

امروزه، استفاده از سیستم‌­ها و دستگاه­‌های پیشرفته برای طیف گسترده‌ای از مشاغل و کسب و کارها به منظور حفظ امنیت سازمان بسیار مفید است، در حقیقت خرید دستگاه کنترل تردد و کنترل بازرسی، باعث حفاظت بیشتر از منابع، کارکنان و اموال سازمان می‌شود. دستگاه کنترل بازرسی می‌تواند به سازمان ها در بهبود عملکرد کارکنان کمک زیادی کند. به علاوه، سیستم کنترل بازرسی با یکپارچه کردن بخش های مختلف سازمان باعث کاهش هزینه ها می شود.

چناچه قصد خرید دستگاه کنترل بازرسی را دارید، ادامه ی این مقاله را مطالعه کنید تا با نکاتی آشنا شوید که هنگام خرید دستگاه حائز اهمیت هستند.

 خرید دستگاه کنترل بازرسی نحوه انتقال اطلاعات دستگاه کنترل بازرسی

به این موضوع باید توجه کرد که نحوه ی انتقال اطلاعات توسط دستگاه کنترل بازرسی به چه صورت است. هنگام انتخاب این دستگاه‌ها باید به نحوه دسترسی به اطلاعات و انتقال آن‌ها با توجه به زیرساخت‌های شرکت یا سازمان توجه زیادی کنید.

شناخت کافی از نیازهای شرکت

مهم‌ترین نکته قبل از خرید تجهیزات کنترل بازرسی، شناسایی نیازهای شرکت و سازمان است مثلاً، یک دستگاه کنترل بازرسی ممکن است برای بیمارستان طراحی شده باشد و قابل استفاده در یک سازمان و شرکت کوچک نباشد، قبل از اینکه اقدام به خرید دستگاه کنید، با توجه به نوع فعالیت و تعداد کارمندان، به دنبال پیدا کردن دستگاه کنترل بازرسی مناسب سازمان خود باشید.

قیمت دستگاه کنترل بازرسی

یکی از مهم‌ترین نکات برای خرید تجهیزات کنترل و بازرسی، قیمت دستگاه و هزینه‌ای است که باید به منظور خرید و راه‌اندازی دستگاه در سازمان، بپردازید. برای اینکه انتخاب درستی داشته باشید، قابلیت‌ها و امکانات دستگاه‌های مختلف را براساس نیازهای سازمان بررسی کنید و از نظر قیمت با هم مورد مقایسه قرار دهید تا بتوانید بهترین دستگاه را با هزینه‌ی مناسب خریداری کنید. قیمت و کارایی‌های دستگاه‌ها از مهم‌ترین فاکتورها برای انتخاب این دستگاه‌ها هستند، با انتخاب یک دستگاه کنترل بازرسی مقرون به صرفه و باکیفیت، مدیریت تردد و بازرسی کارمندان برای شما آسان‌تر انجام می‌شود.

قیمت دستگاه کنترل بازرسی نحوه انجام بازرسی

امروزه، دستگاه‌های کنترل بازرسی مطابق با الگوریتم‌های متفاوتی از ورود و خروج اشیا غیر مجاز جلوگیری می کنند. دستگاه‌های کنترل بازرسی انواع مختلفی دارند که کنترل تردد و بازرسی در هر یک از آن‌ها متفاوت است، دستگاه کنترل بازرسی ایکس ری، گیت بازرسی فلزیاب، راکت دستی فلزیاب از انواع دستگاه های کنترل بازرسی هستند که نحوه ی انجام بازرسی در هر یک از این دستگاه ها متفاوت است.  هنگام خرید دستگاه به این نکته توجه داشته باشید که می خواهید نحوه انجام بازرسی کارکنان یا افراد مراجعه کننده به سازمان به چه صورت باشد.

بر اساس شناسایی نیازهای سازمان می‌توانید نوع دستگاه مورد نظر خود را مشخص کنید، مثلاً می توانید این را مشخص کنید که آیا دستگاه کنترل بازرسی ایکس ری برای شما مناسب است یا گیت بازرسی فلزیاب؟ هر کدام از این موارد می‌تواند مزایا و معایب خود را برای سازمان شما داشته باشد.

ظرفیت دستگاه کنترل بازرسی

 ظرفیت این دستگاه ها شامل دو پارامتر است، یکی از این پارامترها، تعداد ترددهای عبوری از دستگاه است و پارامتر دیگر، مشخصات تعداد افرادی است که در هنگام ورود و خروج، اطلاعات آن‌ها اسکن می شود. نکته‌ی مهمی که باید به آن توجه داشته باشید، این است که ظرفیت این دستگاه، قابلیت حذف اطلاعات را داشته باشد و از این جهت نباید نگران موضوعی باشید.

کیفیت دستگاه کنترل بازرسی

هنگام انتخاب دستگاه مورد نیاز برای سازمان به این نکته توجه کنید که دستگاهی که انتخاب کردید، کیفیت لازم را دارد یا خیر؛ دستگاه کنترل بازرسی که انتخاب می‌کنید باید مجهز به باتری اضطراری باشد تا هنگام قطع برق از کار نیفتد و به کارش ادامه دهد، همچنین اطلاعات موجود در آن از بین نرود.

این دستگاه باید حافظه ذخیره‌سازی خوبی داشته باشد تا در مدت معینی اطلاعات ثبت شده در حافظه‌ی آن ذخیره شود، همچنین دستگاهی که انتخاب می‌کنید باید به منظور ذخیره اطلاعات متناسب با تعداد کارکنان، حجم مناسبی داشته باشد.

کیفیت دستگاه کنترل بازرسی سرعت دستگاه کنترل بازرسی

زمان خرید دستگاه کنترل بازرسی توصیه می‌کنیم که به سرعت دستگاه و CPU دستگاه مورد نظر توجه داشته باشید. به این نکته دقت کنید که هدف از خرید و استفاده از این دستگاه، این است که از زمان خود بهره کافی را ببرید، اگر سرعت دستگاه یا CPU کم باشد، دستگاه دائماً دچار اختلال می‌شود و پروسه‌ی بازرسی‌ها به سختی صورت می گیرد و شما به ناچار بخشی از زمان خود را از دست می دهید.

شیوه ی کارکرد دستگاه

وظیفه ی دستگاه کنترل بازرسی،جلوگیری از ورود اشیایی مثل انواع سلاح‌های سرد و گرم، مواد مخدر یا قطعات الکترونیکی مانند گوشی‌های تلفن همراه است همچنین این دستگاه ها مانع به سرقت رفتن ابزارآلات یا محصولات تولید شده از انبار و خط تولید در سازمان‌ها و کارخانجات می‌شوند.

این دستگاه ها باید نزدیک درب ورودی نصب شوند تا مراجعان و کارمندان به راحتی به آن دسترسی داشته باشند. کارمندان و افراد مراجعه کننده به سازمان، با توجه به نوع دستگاه، بازرسی خود را انجام می دهند و اجازه ورود به مکان مورد نظر را دریافت می کنند.

خدمات پس از فروش دستگاه

هنگام انتخاب دستگاه به این توجه کنید که خدمات پس از فروش دارد یا خیر، قبل از خرید تجهیزات کنترل بازرسی، کیفیت ارائه خدمات پشتیبانی شرکت موردنظر را مورد بررسی قرار دهید تا اطمینان حاصل کنید که هنگام بروز ایرادات فنی، مرکز پشتیبانی پاسخگوی شما خواهد بود.