تمام آنچه شما باید در مورد قفل برقی هوشمند بدانید

با استفاده از قفل های برقی هوشمند شما می‌توانید، درب های ورودی ،خروجی و  یا هر درب دیگری را از راه دور باز یا بسته و کنترل  کنید.این قفل ها مانند تمام سیستم های کنترل بازرسی و دسترسی میتوان نیاز های امنیتی مکان مورد نظر شما از مناطق مسکونی گرفته تا سازمان های دولتی را تامین کرد.

قفل  برقی هوشمند چیست؟

قفل های برقی دارای انواع مختلف هستند از جمله :اثر انگشت، قفل رمز، قفل کارتی،قفل مچ بند ،قفل تشخیص چهره و قفل آنلاین که هر کدام از آنها در مکان های مختلف کاربرد های متفاوتی  دارند.قفل های الکترونیکی در میان مردم به نام قفل برقی ،قفل هوشمند،قفل هتلی ،قفل ضد سرقت ،قفل تشخیص جهره و قفل باشکاهی و استخری معروف هستند.

انواع قفل برقی هوشمند(قفل الکترونیکی)

قفل های هوشمند را میتوان به چند دسته تقسیم بندی کرد:

  • انواع قفل هوشمند به لحاظ نوع دسترسی
  • انواع قفل هوشمند به لحاظ نوع دستگیره

قفل های هوشمند به  دو طریق نیروی برق موردنیاز خود را تامین می‌کنند:

1)قفل الکترونیکی هوشمند  آفلاین

2)قفل الکترونیکی  هوشمند آنلاین

نحوه کارکرد قفل های  دیجیتال آفلاین   (offline)

از محصولاتی مانند مچ بند و یا کارت های هوشمند برای بازگشایی درب کمد ها در استخر ها و باشگاه ها استفاده می‌شود. برای باز شدن درب دیجیتالی باید مچ بند و یا کارت را روی قفل  قرار دهیم تا درب باز شود.

امروزه از این قفل ها در مراکز مختلفی  از جمله استخر ها، باشگاه ها،مراکز تفریحی مانند پارک های آبی و… استفاده می‌شود.

قفل اکترونیکی هوشمند آنلاین(online )

قفل های آنلاین هوشمند از طریق کابل کشی داخلی و از طریق POE و کابل شبکه، برق خود را تامین میکند و دیگر نیازی به به باطری نیست .همان طور که در قسمت بالا گفته شد از قفل های هوشمند میتوان در مکان هایی از قبیل استخر ها ،باشگاه ها و مجموعه های ورزشی استفاده کرد.

قفل الکتریکی

نحوه کارکرد قفل های دیجیتال هوشمند آنلاین

برای دسترسی به یک کمد خاص در هنگام استفاده از قفل های آنلاین میتوان از روش های بیومتریک از جمله اثرانگشت  یاچهره یا کارت برای افراد یک مجموعه استفاد کرد و به این صورت درب برای کاربر باز می‌شود.از تشخیص هویت به وسیله چهره برای بازگشایی قفل های الکترونیکی درب های بانک ها ،مراکز امنیتی  و سازمان های مهم استفاده می‌شود و  استفاده از این قابلیت فقط در قفل های آنلاین امکان پذیر است.

انواع قفل برقی  هوشمند  یا قفل الکتریکی

قفل های  برقی انواع مختلفی دارند که  با توجه به نوع کارکردشان در مکان های مختلفی استفاده میشوند.که در ادامه به آنها اشاره میکنیم:

قفل‌برقی استریک (مقابل‌برقی)

قفل  های برقی مغناطیسی(مگنتی)

قفل های برقی شفتی

قفل های برقی مکانیکی

قفل برقی الکتریکی هوشمند
در ادامه به بررسی هر یک از این قفل های می‌پردازیم:

قفل برقی استریک (مقابل برقی)

از این مدل قفل برای استفاده در مکان های امن یا مسکونی امکان پذیر است که می‌توان همراه با سیستم های کنترل دسترسی از جمله ریدر کارت یا هر نوع اسکنر کنترل دسترسی مورد استفاده قرار گیرد. دراین مدل قفل با وصل شدن جریان برق زبانه قفل آزاد می‌شود و درب باز می‌شود.سیستم برقی این مدل قفل به صورت همیشه باز است و برای اغلب اماکن ایده آل می‌باشد.

قفل های برقی الکترومغناطیسی(قفل برقی مگنت)

قفل  های مگنتی (maglock) از یک آهنربا قوی ویک صفحه فولادی تشکیل شده است قفل های مگنتی از پرکاربرد ترین قفل ها در سیستم های کنترل تردد و دسترسی می‌باشد.این قفل ها از سیستم برقی مداربسته استفاده میکند و تا زمانیکه جریان برق وصل باشد درب را بسته نگه می‌دارد و به محض قطع شدن برق درب باز می‌شود.

قفل های برقی شفتی

قفل های برقی شفتی از دو قسمت اصلی  شفت (بدنه و زبانه قفل)و مقابلی (صفحه سوراخ دار )تشکیل شده است.فرآیند باز و بسته شدن درب در این مدل از قفل ها به این صورت است که زبانه قفل(شفت) هنگام بسته شدن درب داخل سوراخ مقابل قرار می‌کیرد و در مقابل برای باز شدن درب نیز زبانه قفل از سوراخ قفل جدا می‌شود تا درب باز شود.مدار الکتریکی این قفل ها به صورت مداربسته است(normally close) یعنی زمانیکه جریان برق وصل است درب بسته می‌ماندو به محض قطع شدن برق درب باز می‌شود.

از این قفل ها‌ می‌توان در نقاط مختلف درب استفاده کرد برای مثال می‌توان در یک درب از چندین قفل شفتی در نقاط مختلف درب استفاده کرد

قفل برقی مکانیکی

قفل های  درب برقی مکانیکی، ترکیبی از یک قفل محرک موتوردار قوی، سیستم سنجش موقعیت و یک قفل مکانیکی است .این قفل دارای یک مدار الکتریکی سنجش موقعیت درب است تا متوجه شود درب در حالت بسته یا باز است.

نحوه نصب قفل های برقی در سازمان ها

امروزه یکی از مهم ترین دغدغه های مدیران یک سازمان  ، برقراری امنیت  با استفاده از تجهیزات کنترل دسترسی و بازرسی است. یکی از پرکاربرد ترین ،سیستم های کنترل تردد  قفل های برقی هوشمند هستند.

با توجه به نوع درب مورد نظر می‌توان از انواع مختلف قفل های برقی استفاده کرد.برای مثال برای درب های ضدحریق که از فولاد ساخته شده اند از قفل برقی شفتی استفاده می‌شود و برای درب های شیشه ای از قفل برقی مگنتی استفاده می‌شود.زیرا نصب این قفل برای این مدل از درب ها ساده تر است.

انواع قفل های برقی شرکت تایگر

شرکت تایگر به واسطه سال ها تجربه در حوزه فروش و پشتیبانی سیستم های کنترل تردد و دسترسی ،دستگاه هایی با توجه به نیاز بازار تولید و عرضه کرده است  تا از ورود و خروج افراد و اشیا به مکان هایی که نیازمند امنیت بالایی هستند جلوگیری کند.

شما میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر از قیمت های  انواع قفل های برقی شرکت تایگر به سایت tigerteco .com مراجعه فرمایید و یا به قسمت تماس با ما مراجعه کرده  و از آن طریق با مشاورین ما در ارتباط باشید.